Zioła lecznicze - podstawowe rodzaje i medycyna naturalna.

Medyczne działanie roślin ustawicznie okazywało

Nasze babcie bardzo często wykorzystywały zioła w leczeniu różnych chorób. Lecznicze działanie roślin często okazywało się bardziej skuteczne niż działanie aptecznych specyfików. W dzisiejszych czasach ziołolecznictwo nie jest zbyt popularne - rzadko kto potrafi powiedzieć, jaki wpływ na nasz organizm mają poszczególne zioła i jak wydobyć ich dobroczynne działanie. Warto uzupełnić tą wiedzę i korzystać z niej na co dzień.

Wszystkie rosną

Zioła lecznicze są powszechnie dostępne i dobrze znane większości z nas. W swojej ofercie ma je każda apteka internetowa, czy sklep zielarski. Niektóre z nich rosną nawet w naszych ogródkach, czy na działkach. Na jakie rośliny powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Jednym z najbardziej popularnych ziół jest lipa. Suszone kwiaty lipy, parzone w formie herbatek świetnie sprawdzają się przy przeziębieniach i w przypadku osłabienia organizmu. Działają napotnie i przeciwgorączkowo. Pomagają w leczeniu kaszlu i bólu gardła.

Polepsza trawienie zwiększa apetyt

Współczesna medycyna naturalna często korzysta także z mięty pieprzowej. To roślina, która słynie ze swojego dobroczynnego wpływu na nasz układ pokarmowy. Poprawia trawienie i zwiększa apetyt. Ma również działanie dezynfekujące i przeciwzapalne, możemy więc wykorzystywać ją przy opatrywaniu ran.

Idealnie zdaje egzamin problemach

Kolejna roślina, którą dobrze znamy, ale nie doceniamy jej działania to mniszek lekarski. Korzeń mniszka działa moczopędnie, regulując pracę nerek. Świetnie sprawdza się też przy problemach trawiennych i obniżonym apetycie. Możemy traktować go także jako doskonałe źródło potasu w stanach jego niedoboru.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.